Červen 2013

Zakázaná technika 3

23. června 2013 v 13:37 | Shina-chan |  → FF → Zakázaná technika
Moji milí čtenáři,
přeji vám pěknou neděli a na její spestření přidávám třetí díl povídky, která měla už navždky zůstat u ledu - Zakázané techniky. Pokud se podíváte na datum, kdy byl vydán její první díl, zjistíte, že je to doba,která by se dala počítat na roky. Asi tedy přemýšlíte, proč jsem se do té povídky vůbec znovu pustila. Ano, je to tak, nebylo to z mé hlavy. Přivedl mě k tomu komentář od Dechi Kazemai a otázka, zda bude povídka někdy dokončena. A jelikož sama z vlastní zkušenosti moc dobře vím, jak je to frustrující, když si člověk najde povídku, kterou si chce přečíst, a ona není dokončená, rozhodla jsem se vzít si tento vskutku starý projekt na mušku a dopsat ho.
Přiznávám se bez mučení, že to bude docela problém, protože jsem za ty roky úplně zapomněla všechny základní stavební kameny téhle povídky, a to včetně toho, proč se jmenuje, jak se jmenuje, a jak má skončit. Ano, bude to boj, ale chci ho vybojovat a tuhle povídku dopsat. Přecejen, je tu už dost dlouho, a tak by si nějaký ten epický závěr docela zasoužila :D
Na závěr mé dlouhé předlouhé úvodní řeči jenom zmíním, že text tohoto dílu ještě částěčně spadá do doby, kdy byla tahle povídka před lety psána. Na počítači jsem našla rozepsanou třetí kapitolu, a rozhodla jsem se ji beze změn použít, jenom s nově dopsaným závěrem. Mám tady pro vás tedy malou hádanku: zkuste si do komentářů tipnout, kde končí starý text a začíná nově psaný příběh. Už teď se těším, jak to odhadnete :)

Tento díl je věnovaný Dechi Kazemai, bez jejíž žádosti by nikdy nespatřil světlo světa.

Fight against Fate 43

15. června 2013 v 19:34 | Shina-chan |  → FF → Boj proti Osudu
Moji milí, teď už asi neexistující, čtenáři,
vracím se zpět po tak dlouhé době, že je mi hanba ty měsíce vůbec spočítat. K maléhu ulehčení mého svědomí se ale nevracím s prázdnýma rukama - zveřejňuji sem další dlouho očekávaný díl Boje proti Osudu, a můžu se vám svěřit, že co se Darren Shan mangy týče, dost jem s ní pohnula, takže brzy rozšířím i scany zveřejněné na blogu. O blížících se prázdninách nejspíš taky nebudu mít moc co dělat, tak pevně doufám, že pohnu s povídkama "Děláš si srandu?!" (Tak se to fakt jmenuje, i když to možná spíš vystihuje momentální výraz na vašich tvářích) a nejspíš i s dlouhho očekávanou Housenkou na džusu. To je ale zatím jen hudba budoucnosti, tak se zatím asi spíše vrátím k tomu, co na vás čeká tady a teď. A to je další díl Boje proti Osudu.

Ebisu byl hrdý ninja. Vždy čestný, silný a nechyběla mu ani odvaha. Dotáhl to až na jounina, a dost si na svém postavení zakládal. A v neposlední řadě byl i elitním učitelem a měl tu čest - kterou občas považoval spíš za beznadějnou snahu - vychovávat z vnuka bývalého Hokageho skvělého ninju.