Červen 2011

Život Upíra 10-18

29. června 2011 v 19:02 | Shina-chan |  05 - Život Upíra
Milí zlatí, jelikož mám dnes velmi dobrou náladu, po dlouhé dobe vám sem vložím dalších devět stran Darrena Shana. Nebojte, na povídkách se pracuje, zrovna píšu jednu novou, ale dám ji sem až bude hotová, tak si hezky počkejte ;).
Užijte si Darrena.

Vesmír

13. června 2011 v 17:06 | Shina-chan |  Jiné
Vesmír. Žijeme v něm, chodíme po něm, jsme jeho součástí... ale co o něm vlastně víme? Přemýšlíme někdy o tom, co toto tajuplné slovo znamená? Co se pod ním skrývá?
Nejsou to jen hvězdy na nebi. Není to ani ono nebe samotné.
Vlastně ani nemusíme chodit tak daleko... my sami jsme vesmír. My, naše Země, Měsíc, i celá Sluneční sloustava. Ale jí vesmír nekončí. On je totiž všude kolem nás.... na miliony miliard let daleko, do všech stran a všech úhlů. Ale... někde přece musí končit, nebo ne?
Kdysi lidé přemítali, kde končí svět. Představovali si naši Zemi jako placku, kde, pokud dojdete na její obvod, přepadnete přes okraj... do neznáma. Nakonec se ukázalo, že Země je kulatá. A její konec? Dlouho byste se nahledali, než byste na něj narazili. Nemůže to být s vesmírem podobné? Nejsme třeba uvnitř nějakého telěsa, které mění tvar podle pohybu hmoty, která je uvnitř něj uvězněná a nepropustí ke svému kraji ani zrnko prachu? Vždyť tu přece existují teorie o neustálém rozpínání vesmíru, nemůže to potvrzovat tezi, že nemá konec? Ale na druhou stranu... jak by se mohlo nekonečné těleso rozpínat?
Myslím si, že vesmír je něco, co je zcela mimo lidské chápání. Něco, co se nám snad nikdy - a už vůbec ne s naší současnou "vyspělostí" - podaří probádat. Vždyť ani nevíme, co všechno plave na dnech našich oceánů! A co víc, často ani nevíme, jak se k sobě navzájem slušně chovat (ne, nechci ukazovat na ty nahoře)...
Přesto si ale myslím, že výzkum vesmíru stojí za to. Za všechny ty roky bádání, počínaje zjišťováním, zda je živá bytost v kosmické lodi mimo naši zemi schopna přežít a konče lety na Měsíc, jsme objevili spoustu nepoznaného a samotný výzkum vesmíru nám přinesl spousty nových poznatků ze všech různých oborů.
Na závěr tohoto článku bych se ještě chtěla zastavit u jednoho - alespoň pro mě - velmi zajímavého tématu, a to: Život ve vesmíru.
Já osobně jsem už jako malá koukala na hvězdy a přemýšlela, jestli se odtamtud někdo nekouká na mě. Nevěděla jsem, a tak se zapojovala moje představivost. Jednou to byl usměvavý zelený mužíček s tykadly a čtyřma očima, podruhé modrá bytost nápadně připomínající "lidi" z avatara, potřetí fialová obluda ve válečné lidi tyranizující Zemi, a potom zase něco jiného. Jak je to ale doopravdy to nikdo neví. Tajuplné slovo "Mimozemšťan" je dosud naplněné nezodpovězenými otázkami.
Nedávno jsem slyšela, že pravděpodobnost existence života va vesmíru je asi stejně velká, jako že by z výbuchu v tiskárně vznikl dokonalý slovník - takže dosti mizivá. Přesto - my existujeme a jsme živoucím důkázem toho, že nic není nemožné. Přesto, pochopit život jako takový ještě podle mého názoru lidstvo není schopno. Nejsem žádná odpornice na chemii, ale mám takový pocit, že život na zemi je "tvořen" uhlíkem. Není tedy možné, že někde - kdekoliv - existuje jiný typ života, tvořený třeba - co já vím - dusíkem? Myslím, že i kdyby lidé něco takového někde objevili, nebyli by s to určit, co to je. A možná je to i dobře...

PS: Doufám, že je tento článek srozumitelný a nejsou tám žádné blbosti (To asi doufám marně, že?). Vím, že hrozně skáču od jednoho k druhému, jenže... si prostě nemůžu pomoct :D

Slunce

10. června 2011 v 22:54 | Shina-chan |  → FF → Jednorázovky
Jednorázovka, která vznikla víceméně jen v hodinách Češtiny, Fyziky a Němčiny. Je težko pochopitelná, přesto ale doufám, že vy ji pochopíte. Nenapíšu, kdo jsou ústřední postavy. Odhad nechám na vás.
PS: Díky, že sis to přečetla, Nyu-sensei, a díky za tvoje povzbuzení ;)Život Upíra 0-9

5. června 2011 v 17:55 | Shina-chan |  05 - Život Upíra
Tak a je to tady. Druhá kniha začíná! A že se máte na co těšit ;). Tak prosím KOMENTUJTE ;).
Stále platí: Mám na vás velkou prosbu. Nejde mi odsud stáhnout destátá strana dvacáté kapitoly třetí knihy. Mohli byste to prosím zkusit a pak mi to poslat na mail shina-yamada@seznam.cz ? Pokud tu stranu neseženu, nebudu ji moct přeložit a vy budete ochuzení o kus děje... Doufám, že se tu najde nějaká dobrá duše, která by mi to poslala.