Pomsta 2

14. dubna 2008 v 18:50 | Shina-chan |  Pomsta 1
Tak a je tady dvojka. Snad se bude líbit!


Mezitím co Ishi utěšovala dědu, její babička prodělávala složitou operaci páteře. Její život měli v rukou jen a jen lékaři. A Ishi se modlila, aby udělali chybu. To by potom mohla s dědou trénovat a stala by se z ní kunoichi skryté listové vesnice. A to bylo jejím životním snem. Sedla si. Čekala. Sekundu. Dvě. Tři. Ta krátká doba jí připadala dlouhá jako rok. Nemohla se dočkat, až se otevřou dveře. Ty dveře za kterými byla její babička. Babička, která nedovolovala jejímu osudu rozvíjet se podle představ své majitelky. Ke své vnučce se chovala jako rovný k rovnému jen když potřebovala pomoc. Jinak se starala jen o sebe a kažení života své rodině. Byla falešná.
Ishi seděla a přemýšlela. Přemýšlela, proč vlastně svoji babičku tak nenávidí. Nakonec došla k závěru. Bylo jím jediné, stále se opakující slovo: stereotyp, stereotyp, stereotyp … Ano, nebýt babičky, šla by studovat na akademii, dostala by se do týmu a mohla by ve svém životě něco znamenat. U "teliny" by si však asi nejlepší kariéru nevybudovala. Blik,cvak a nápad byl tady. Ishi v duši zajásala.
"Dědo?"začala dobývání svého cíle Ishi. "Copak je?"odpověděl děda, dívajíc se překvapeně na ni. "Můžu tě o něco poprosit?"pokračovala. "Jasně"řekl jí děda a pokusil se o úsměv. "Nechtěl bys mě …"nedořekla. Otevřely se totiž ty vytoužené dveře a vyšel z nich doktor. "Tak co!"vyskočil děda a napjatě čekal na odpověď. "Co?!"vysoukal ze sebe vylekaně doktor, div že neomdlel. "No co moje manželka!"konkretizoval děda. "Aha no … tak to bude asi na dlouho …" Ishi zpozorněla. Její touha byla nejspíš naplněna. A ona teď bude žít klidný život jen s dědou … "Co?!"vykřikl tentokrát děda "Jestli nebude v pořádku …" "Snad bude ale ještě si ji tu chvíli necháme. Kdybyste s ní přišel o pár minut později, už by jí nebylo. a ještě něco, teď k ní nemůžete, musí odpočívat."objasnil situaci doktor. Ishi se zastavilo srdce. Tohle teda nečekala. ,Jak to mohla přežít?´ Říkala si v duchu neustále dokola. Nahlas však položila jen jednu otázku s tlumenou nadějí v hlase směrem k lékaři "A jak dlouho tady bude?" "Minimálně měsíc"odpověděl doktor, zamával a šel si svou cestou. Ishi se zablesklo v očích. Měsíc byla poměrně dlouhá doba. Na uskutečnění celého nápadu by rozhodně nestačila, avšak kdyby si pospíšila, možná by tu nějaká malá naděje byla. Ishi se vzpamatovala a rychle doběhla svého dědu který byl mezitím ne cestě z nemocnice. "Dědo?"začala stejně jako předtím Ishi. "No co?"zeptal se trochu nevrle děda. "Nechtěl bys nějak využít toho, že teď bude babička nějakou dobu v nemocnici?"taktizovala. "A jak bys toho chtěla využít?"odpověděl se zájmem v hlase děda. "Třeba že by jsi mě trénoval?"řekla opatrně Ishi. "No když se to tak vezme …"začal děda "Tak to není vůbec špatný nápad!" zajásal nad geniálním nápadem své vnučky. Ta měla taky ohromnou radost. "A kdy začneme?"ptala se hned Ishi. "No, jestli něco rychlého uvaříš na večeři tak třeba hned! Ishi zajásala. Měla ohromnou radost. Hned jak přišla, hodila na sebe starší tepláky a šla "buzerovat" svého dědu, aby si už konečně pospíšil.když ho konečně po deseti minutách vytáhla ven (ti dospělí…),začali trénovat. Ten den trénovala Ishi jen ovládání čakry. Bylo už odpoledne a večer se nezadržitelně blížil. Brzy s tréninkem museli skončit. Ishi uvařila na večeři vajíčka. Hned jak se najedla, vyběhla nahoru a lehla do postele. Neměla na nic sílu.
Ráno uslyšela Ishi jakýsi zvuk. Zněl jako zvonek u domovních dveří, akorát byl docela blízko. Ishi si zacpala uši, řinčení však neustávalo. Začalo ji to štvát. Vylezla z postele, ale pořád nic. Teprve teď ji napadlo najít původce onoho divného zvuku. Stačilo se otočit a na stolku spatřila hodiny. To ty hodiny zvonily. Nevěděla co má dělat, tak šla nevrle do pokoje svého dědy. Otevřela dveře a břink! Svalila se na zem. Byla ještě tma, tak šest hodin takže neviděla na cestu. Když konečně dorazila k pokoji svého dědy, uslyšela chrápání. Musela se pousmát. Její děda měl nejspíš hodně silné spaní, když neslyšel ránu, kterou způsobila Ishi pádem na zem. Vešla dovnitř a zatřepala s dědou. Ten si jenom něco zamumlal pod vousy, otočil se k ní zády a spal spokojeně dál. Ishi se šibalsky usmála. Dostala nápad. Opatrně vyšla z pokoje svého dědy a vydala se zpátky k sobě. Teď si dala záležel na tom, aby neupadla. Popadla hodiny (všichni už doufám víte že je to obyčejný budík) a schovala je ve dlaních, aby byl ten zvuk slyšet co nejmíň. Byla až překvapená, jak se jí ho podařilo utišit - nebylo nic slyšet. Po špičkách došla do pokoje svého dědy, budík uvolnila … … a nic. Bylo ticho. Když totiž budík zmáčkla, omylem ho vypnula. Ďábelský plán nevyšel. Ishi chtěla dědu vzbudit tak, jak vzbudily hodiny ji. Musela přejít k poněkud jiné a pro dědu jistě lepší představě. Přinesla svému milovanému prarodiči snídani do postele. Libá vůně jej probudila. Zívl a s chutí se pustil do snídaně. Ishi šla dolů do kuchyně udělat porci i pro sebe. Za chvíli k ní přišel děda. "Co to bylo za hodiny, že to zvonilo? A proč to sakra zvonilo tak brzo?"zeptala se jej hned. "Co? Ty myslíš budík?"odpověděl jí děda otázkou. "No mě to vzbudilo takže asi jo"odpověděla mu nejistě Ishi. "No jasně, chtěl jsem ti říct co to je, ale když ty jsi hrozně brzo usnula a pro tvou informaci, takhle brzo tě to bude budit po celou dobu, co tě budu trénovat."řekl děda a usmál se. Ishi si podepřela hlavu a otráveně se podívala na snídani. ,A do tohohle jsem se tak hnala´ řekla si pro sebe v duchu.
Tak doufám, že se vám "pomsty" líbí. Ještě jednou bych chtěla poprosit všechny, co si cokoliv přečtou aby napsali komentář. Předem děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rika Rika | Web | 14. dubna 2008 v 19:38 | Reagovat

ahooj...jasně že spřátelím, co bys chtěla na diplom..mě prosím Sasoriho

2 Kimm-chan Kimm-chan | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 21:15 | Reagovat

Tak tohle je bomba!!! Jen tak dál! Opravdu super díl!

3 Orashi Orashi | Web | 15. dubna 2008 v 16:47 | Reagovat

moc hezký, jen tak dál =3

4 Kiliene Kiliene | 13. srpna 2009 v 15:16 | Reagovat

Sugooooooojjjj!!XD  :-)  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama